Meta takon Idrizin e PDIU-së, pas takimit me Ramën

240
Kryetari i Kuvendit Ilir Meta po zhvillon një takim me kryetarin e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Takimi pasoi atë të Metës me kryesocialistin, kryeministrin e vendit Edi Rama. Takimi po zhvillohet në ambientet e hotel Rogner. Takimi i kryeministrit me kryeparlamentarin ku ishin të pranishëm dhe disa minuta zgjati gati 2 orë, ndërkohë që ministri Arben Ahmetaj në një prononcim për median deklaroi se ishte folur për një rakordim të politikave ekonomike dhe buxhetore dhe se mes të dy palëve ka pasur qëndrim unik.