Meta për paktin PS-PD: Rama në krahët e Bashës? Nuk është diçka e sforcuar por interesante

192
Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka përshëndetur zhbllokimin e vettingut nga parlamenti ditën e djeshme dhe ka folur për situatën në vedn duke inkurajuar palët të vijojnë dialogun.

Por ai ka komentuar edhe marrëveshjen Rama-Basha.
I pyetur nëse ndihet përgjegjës që e çoi Ramën në krahët e Lulzim Bashës, Meta tha: Nuk mendoj se si thatë jua, vajtja e zoti Rama në krahët e zotit Basha është diçka kaq e sforcuar. Është një gjë interesante dhe pozitive, dhe LSi ka luftuar që ata të dy si përfaqësues të dy forcave politike kryesore, që kishin edhe përgjegjësi për konfliktin, të gjenin dialogun