Mbyllen votimet në Kosovë, Exit Poll-et nxjerrin fitues LDK-në dhe Vetëvendosjen

277

Është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në Kosovë, ku kanë dalë dhe Exit Pollet e para. Ka qenë Klan Kosova që ka publikuar një Exit Poll, ku sipas tij, LDK dhe Vetëvendosje që do të dalin fituese.

Sipas këtyre rezultateve, LDK-ja dhe VV-ja kanë fituar nga 30 për qind të votave. Ky Exit Poll u publikua në orën 19:00, menjëherë pasi u mbyllen kutitë e votimit.