Manjani zbulon se kush do e zëvendësojë Arben Malajn: I përputhet emri me vendin e punës…

338

Partia Socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë.

28 deputetë socialistë kanë firmosur për shkarkimin e ish-ministrit socialist me motivacionin “shkelje e etikës”, ndërsa sot Ylli Manjani, ish-ministër i kabinetit të Ramës ka ironizuar duke “zbuluar” dhe kandidatin që PS ka gati për të zëvendësuar Malajn.

Sipas Manjanit do të shkarkohet Arben Malaj për tu emëruar Arben Keshi pasi emri përputhet me vendin e punës.