Lulzim Basha nga Shkodra: Shkodranët refuzim rekord regjimit të Edi Ramës

165

ryetari i Partisië Demokratike Lulzim Basha nga Shkodra deklaroi se falënderon të gjiithë qytetarët shkodranë për refuzimin masiv që ata i kanë bërë regjimit të Edi Ramës.

Basha theksoi se edhe socialistët shkodranë i dhanë shuplakë Ramës, duke i dhënë atij mesazhin e qartë se ata nuk bëhen pjesë e kupolës kriminale të Rilindjes.

Së pari dua të falënderoj të gjithë shkodranët që refuzuan masivisht Edi Ramën. Dua të falënderoj edhe socialisët e shkodranët që braktisën kriminale të PS. Ata i çuan mesazhin kuptimplotë kupolës kriminale që ka kapur partinë e tyre.

Së dyti jam këtu për t’iu thënë shkodranëve se për mua dhe PD, refuzimi i Ramës dhe regjimit tmë 30 qershor është motiv im dhe përgjegjësi për ta kthyer këtë votë masive për largimin e regjimit antikombëtar, për ta kthyer në shpresë dhe në projekt ndryshimi që duhet të vijoj me vepra dhe garanci”, deklaroi Basha.

LIVE – Komunikim nga Shkodra.

Gepostet von Lulzim Basha am Montag, 15. Juli 2019