Luan Maxhari kryebashkiaku i ri i Pogradecit, zëvendësonn Shkëmbin

142

POGRADEC – Ish-Nënprefeketi i Pogradecit, Luan Maxhari, do të drejtojë Bashkinë e Pogradecit deri në zgjedhjet e 21 qershorit. Manxhari zëvëndëson në këtë post Artan Shkëmbin, i cili pasi drejtoi për tre mandate këtë njësi vendore dha dorëheqjen pak ditë më parë.

Kandidatura e, Luan Maxharit, gjeti konsesus edhe në këshillin bashkisë, ku nga 25 anëtarë të këtij Këshilli, pro tij votuan 21, sakaq tre nuk morën pjesë në votim dhe vetë Manxhari nuk votoi.

I sapozgjedhur ne postin e Kryebashkiakut Manxhari pohoi se ndihet i vlerësuar dhe do ushtrojë me përkushtim detyrën.