Kuvend/ Basha akuza Ramës: Pa mbështetjen e krimit nuk je asgjë

35
Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së Kuvendit. Basha tha se pa mbështetjen e krimit Rama nuk është asgjë dhe sipas tij ai i ka hequr emrin nga Interpol Durim Kecit.
“Shqiptarët janë të mërzitur nga ky Kuvend sepse është vendi i një dhune psikikë. Sot duhet të flisni për krimin e drogën. Ky ka zgjedhur të bëjë atë që ka bërë në zgjedhjet e fundit, pra dokrra. Sot ai është aty me mbështetjen e krimit të organizuar. ‘Peshqit’ e mëdhenj nuk i kap dot ‘peshku’ i madh. Pa mbështetjen e krimit ti nuk je asgjë Rama… (dëgjohen fjalë nga salla nga ministri Ahmetaj) Atë ta futa në 2015, por herës tjetër pa emra se do jetë diçka tjetër. Ti nuk do shpëtosh kësaj here. Ti i heq emrin nga Interpoli Durim Kecit dhe thua të mbaj unë përgjegjësi?”-tha Basha.