Kurti: Unë jam kryeministri i ri i Kosovës

291

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një deklaratë për mediat deklaroi se ai do të jetë kryeministri i ri i Kosovës.

Ndërkohë, Vjosa Osmani, kandidatja për kryeministre e LDK-së në Kosovë, deklaroi se do të pritet numërimi i votës së fundit për të folur mbi koalicionin. Në një deklaratë për mediat, Osmani tha se ndryshimi në Kosovë ka ndodhur dhe partitë që qeverisin tashmë janë në opozitë. Diferenca mes LDK dhe Vetëvendosjes është shumë e vogël dhe të dhënat janë parapake. VV kryeson me një numër të vogël  votash që mund të ndryshojë me numërimin e plotë të votave.