“Kryeministri takim të fshehtë në Korfuz”/ Berisha denoncon: Butrinti po jepet me PPP

286

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook ka denoncuar kreun e qeverisë, Edi Rama për dhënien e qytetit antik të Butrintit me PPP.

Berisha shkruan se dhënia e Parkut Kombëtar me koncesion është akt i shitjes së identitetit dhe vlerave tona kombëtare nga kjo qeveri.

Postimi i Berishës:

O burra po ikim, po te vjedhim sa me shume!

Edvin Hajduti po jep edhe Butrintin PPP!

Denoncohet akti i fundit korruptiv i Edvin Hajdutit.
Dhenia me PPP e Butrinit! sb