Kryeministri Rama takim 30 minuta me Metën në Kryesinë e Kuvendit

145
Ka zgjatur vetëm 30 minuta takimi i përjavshëm mes kryetarit të parlamentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama që u zhvillua në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit.
Takimi nisi në orën 09 00 dhe në orën 09:30 Rama ka dalë nga zyra e Metës.
Takimi Rama-Meta që mbahet një ditë para seancës parlamentare, vjen në një kohë kur të dyja partitë e mazhorancës janë përfshirë nga zhvillimet e brendshme sic janë Kongresi i PS dhe zgjedhjet në LSI.