Kreu i PD-së, Lulzim Basha reagon një ditë para protestës: Asnjë hap pas

138

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë thirrje që të gjithë nesër t’i bashkohemi protestës së opozitës.

Reagimi i plotë:

Nesër me #8korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkë
kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për#ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

Nesër me #8korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkë kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Sonntag, 7. Juli 2019