Komisioni hetimor për shkarkimin e Metës, Berisha: Grusht shteti dhe akt puçist

129

Nga protesta e opozitës, ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar komisionin hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta.

Në një prononcim për mediat, Berisha tha se ai është një akt i mirfilltë puçist dhe grusht shteti.

“Akt të mirëfilltë puçist të Edvin Kristaq Kolekës. Është grusht shteti dhe thellim i grushtit të shtetit dhe Edi Rama do përgjigjet”,- tha Berisha.