Klintonët, Soros dhe revolucioni mavi në Amerikë

146

 Kandidatja
e mundur demokrate për president, Hillary Rodham Clinton nuk është gati për të
shkuar «në heshtje për natën të mirë». Në mëngjes, pas humbjes së saj të
papritur dhe të paparashikuar nga Partia Republikane e Donald Trump, zonja
Clinton dhe burri i saj, ish-presidenti Bill Clinton, hynë në dhomën e Art-Deco
në hotelin New Yorker në Manhattan dhe të dy ishin të stolisur në veshje të
purpurt. Shtypi menjëherë vuri re ngjyrën dhe u pyetën se çfarë ajo përfaqësonte.
Zëdhënësit e Clinton pretendojnë se ishte për të përfaqësuar bashkimin e
Demokratikeve (Amerikës Blu) dhe Republikaneve (Amerikës se Kuqe) në një
përzierje të bashkuar të purpurt. Kjo deklaratë ishte një dinakëri e plotë siç
njihet nga qytetarët e vendeve të synuara në të kaluarën nga veprimet e ulëta
politike ndërkombëtare te maniakut te fondeve George Soros. Klintonët, të cilët
të dy kanë marrë miliona dollarë në kontributet e fushatës dhe donacionet për
Fondacionin Clinton nga Soros, kanë qenë, në fakt, duke ndihmuar për të nisur
REVOLUCIONIN MAVI të Soros-it në Amerikë. Revolucioni MAVI do të rezistojë të
gjitha përpjekjet e bëra nga administrata Trump për të nxitur përsëri kundër
politikave globaliste të Klintonëve dhe së shpejti të ish-presidentit Barack
Obama. Revolucioni MAVI gjithashtu do të kërkojë ta bëjë jetëshkurtër administratën
Trump nëpërmjet stilit të protestave Soros dhe përçarjeve politike. Është e
padyshimtë se ndihmësit e presidentit Trump do të këshillojnë presidentin e ri
për të kryer një hetim penal për serverat dhe email-et private të zonjës
Klinton dhe çështje të tjera që lidhen me aktivitetet e Fondacionit Clinton,
sidomos kur vendi përballet me kaq shumë çështje të tjera të ngutshme, duke
përfshirë punën, emigracionin, dhe kujdesin shëndetësor. Megjithatë, Mbikëqyrësit
e Shtëpisë së bardhë dhe Kryetari i Komitetit të Reformës, Qeveritari Jason
Chaffetz tha, se ai do të vazhdojë seanca dëgjimore në Kongresin republikan duke
kontrolluar për Hillary Clinton, Fondacionin Clinton dhe ndihmësin e zonjës
Clinton Huma Abedin. Presidenti Trump nuk duhet të lejojë veten, të jetë i
hutuar nga këto përpjekje. Chaffetz nuk ishte një nga mbështetësit më besnikë te
Trump. Globalistët dhe ndërhyrësit e Amerikës tashmë janë duke i meshuar idesë,
se  meqë shume eksperte të sigurisë kombëtare
dhe ushtarake kanë kundërshtuar kandidaturën e Trump, ai e ka të nevojshme t’iu
bëjë thirrje atyre për t’u bashkuar me administratën e tij, sepse nuk ka mjaftueshëm
ekspertë brenda rrethit të brendshëm të këshilltarëve të Trump.  Neo-konservatorët e diskredituar nga Shtëpia
e Bardhë dhe era e George W. Bush, të tilla si bashkë-konspiratori Stefen Hadli,gjate
luftes ne Irak, janë duke përmendur qe Trump duhet të bashkohet me Këshillin e
tij të Sigurisë Kombëtare dhe poste të tjera të larta. Sekretari i Shtetit te
George H. W. Bush, James Baker, një kokëfortë besnik i Bush, gjithashtu është
duke u ofruar si një anëtar i ekipit të Shtëpisë së Bardhë pranë Trump. Nuk ka
absolutisht asnjë arsye që Trump të kërkojë këshilla nga fosilet e vjetër
republikanë si Baker, Hadley, ish-Sekretarët e Shtetit Rajs dhe Powell,
ish-ambasadori i SHBA-se John Bolton dhe të tjerët. Ka shumë mbështetës të
Trump aty që kanë një përvojë të çmuar në çështjet e huaja dhe kombëtare të
sigurisë, duke përfshirë ato të Afrikës, haitiane, latine, dhe me prejardhje
arabe dhe që nuk janë të neo konservatorëve, të cilët mund të mbushin
pozicionet e nivelit të parë- dhe të nivelit të mesëm të Trump. Trump duhet të
distancohet nga neo-konservatorët të cilëet papritur e duan, adventuristet militaristest dhe ndërhyrësit
dhe të mos lejojnë atë që të mbushë administratën e tij me ta. Nëse zonja
Clinton do të kishte fituar presidencën, një artikull në administratën e
ardhshme do të lexohej si më poshtë: «Në bazë të militarizmit dhe aventurizmit
në bazë të mandatit të saj si Sekretare e Shtetit dhe dy mandateve të burrit të
saj Bill Klintonit si president, bota është e prirur për agresion të madh
ushtarak amerikan në fronte të shumta në mbarë botën. Presidentja e zgjedhur
Hillary Clinton nuk e ka fshehur dëshirën e saj për t’u përballur me Rusinë
ushtarakisht, diplomatikisht dhe ekonomikisht në Lindjen e Mesme, në pragun e Rusisë
në Evropën lindore, madje edhe brenda kufijve të Federatës Ruse. Zonja Clinton
ka shkundur pluhurin në politikën e diskredituar gjatë dhe çuar në fuqi nga
Profesor George F. Kennan si pasojë e Luftës së Parë Botërore. Administrata e
zonjës Clinton me shumë mundësi do të promovojë në mënyrë më çjerrëse luftën e
ftohtë neo-konservatore të administratës së Barack Obama, duke përfshirë edhe
Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike Viktoria
Nuland, një e preferuar personale e Clinton. Presidenti i zgjedhur Trump nuk mund
të përballojë të lejojë ata që janë në të njëjtën faqe si Nuland, Hadley,
Bolton dhe të tjerët të bashkohen me administratën e tij, ku ata do të përhapen
si një tip agresiv  kanceri. Këta
individë nuk do të zbatojnë politikën e Trump, por do të kërkojnë që të
vazhdojnë të dëmtohen marrëdhëniet e Amerikës me Rusinë, Kinën, Iranin, Kubën
dhe vende të tjera. Jo vetëm që Trump duhet të merret me neokonservatorët republikanë,
të cilët janë duke u përpjekur për të gjetur rrugën e tyre në administratën e
tij, por ai duhet të merret me përpjekjet e Soros për të prishur presidencën e
tij dhe Shtetet e Bashkuara me një Revolucioni Mavi. Sapo Trump ishte deklaruar
presidenti i 45
i Shteteve të Bashkuara, operacionet
politike të financuara nga Soros nisën aktivitetet e tyre që të ndërprisnin dekretimin
e Trump gjatë periudhës së largimit të Obamës dhe më pas. Shpejtësinë e
Revolucionit Mavi na e kujton shpejtësia me të cilën protestuesit goditën
rrugët e Kievit, kryeqytetin e Ukrainës, në dy Revolucionet portokalli të sponsorizuara
nga Soros, një në 2004 dhe tjetra, dhjetë vjet më vonë, në vitin 2014. Ndërkohë
që Klintonët përqafuan Mavi-në në Nju Jork, demonstratat në rrugë, disa të
dhunshme, të gjitha të  koordinuara nga
MoveOn.org dhe financuar nga Soros «Black Lives Matter», shpërthyen në New
York, Los Angeles, Chicago, Oakland, Nashville, Cleveland, Washington, Austin,
Seattle, Philadelphia, Richmond, Shën Pali, Kansas City, Omaha, San Francisco,
dhe rreth 200 qytete të tjera në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Grupi rus  i këngëtareve, i financuar nga Soros «Pussy
Riot» lëshuan në YouTube një videoklip anti-Trump me titull «Make America Great
Again». Videoja u  bë virale në internet.
Videoja, e cila është përdhosëse dhe e mbushur me akte të dhunshme, qe
portretizon presidencën e Trump. Pas George Soros / Gene Sharp anëtarja e Riot
Pussy Nadya Tolokonnikova bëri thirrje për amerikanët anti-Trump, për ta kthyer
zemërimin e tyre në art, veçanërisht në muzikë dhe art vizual. Përdorimi i
grafiteve politike është një taktikë e mprehte popullore. Protestat e rrugës, muzika
dhe arti anti-Trump ishin faza e parë e Revolucionit Mavi të Soros në Amerikë. Presidenti
i zgjedhur Trump po përballet me një sulm me dy fronte nga kundërshtarët e tij.
Një, e udhëhequr nga burokratët e ngulitur neo-konservativë, duke përfshirë
Agjencinë ish Qendrore të Inteligjencës dhe drejtorin e Agjencisë Kombëtare të
Sigurisë Michael Hayden, ish-Sekretarin e Sigurisë Kombëtare Majkëll Çertof,
dhe besnikët e familjes Bush, janë duke kërkuar të drejtohen më së shumti tek
personat që Trump emëron ne krye të sigurisë të lartë kombëtare, inteligjencës,
politikës së jashtme, dhe pozicionet e mbrojtjes në administratën e tij. Këta luftëtarë
të ftohtë janë duke u përpjekur për të bindur Trump, se ai duhet të mbajë
agresivitetin si Obama dhe militantizmin e tij drejt Rusisë, Kinës, Iranit, Venezuelës,
Kubës dhe vendeve të tjera. Fronti i dytë i renditur kundër Trump është nga
grupet politike dhe mediatike të financuara nga Soros. Kjo linjë e dytë e
sulmit është një luftë propagandistike, duke përdorur qindra gazeta anti-Trump,
faqet e internetit, dhe transmetuesit, që do të kërkojnë të minojnë besimin e
publikut në administratën Trump që nga fillimi i saj. Një prej reklamave
politike Trump, e lëshuar vetëm para ditës së zgjedhjeve, ka deklaruar se
George Soros, kryetari i Rezervës Federale Janet Yellen dhe Goldman Sachs,
shefi ekzekutiv Lloyd Blankfein, janë të gjithë pjesë e një strukture të
energjisë globale që është përgjegjës për vendimet ekonomike që kanë grabitur
klasën tonë të punës, i hoqi vendit tonë pasurinë e saj dhe i vuri ato para në
xhepat e një pjese të vogël të korporatave të mëdha dhe subjekteve politike.
Soros dhe miqtë e tij menjëherë dhe në mënyre qesharake sulmuan Presidentin
Trump,i cili duhet të jetë në roje kundër atyre që fushata e tij largoi me zë të
lartë dhe kolegët e tyre. Djali i Soros-it, Alexander Soros, thirri vajzën e
Trump, Ivanka, dhe bashkëshortin e saj Jared Kushner, të distancohen publikisht
nga Trump. Taktika e Soros-it jo vetëm kërkon të përçajë kombet, por edhe familjet.
Trump duhet të ruhet nga makinacionet aktuale dhe të ardhshme të George Soros,
duke përfshirë edhe Revolucionin e tij Mavi.