Jozefina Topalli: Lulzim Basha, opozite e rreme

161
Jozefina Topalli flet prape, e shqetsuar se ku ka perfunduar PD. Si nje opozite fasade dhe mburoje e pazareve te dyshes Rama e Basha. Ajo thote se kjo mbetet lista Basha dhe nuk ka asnje lidhje me PD e vertete. Pas pazarit se dates 17 maji mes kryeministrit Rama dhe kryetarit te opozites shqiptare shoqeria shqiptare eshte ne gjendje shoku duke mos kuptuar kush eshte tashme opozita e kush pushteti sepse jane shkrire ne nje te dyja. Fushata e opozites keto dite duket si nje muaji turizmi per te njohur Shqiperine ndaj duke ditur s
e Basha e Rama kane vendosur te bashkeqeverisin edhe pas dates 25 qershor, me kot harxhojne leket e buxhetit dhe sterlodhin nervat e shqiptareve.
Me mire te thone do jemi prape bashke e per ca vite Shqiperia nuk do kete opozite. Pas 27 viteve PD kthehet ne shoqate turistike.