“Jam socialist, por votën do ja jap PD-së”, Rama i kthehet komentuesit: Merr dhe ndonjë në prehër

157
Në një kohë kur na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit, kryeministri Edi Rama u bën shpesh herë thirrje qytetarëve që të votojnë PS-së që kjo e fundit të marrë ‘timonin në dorë’.
Andaj, i pari i qeverisë këtë fakt e shfrytëzon edhe në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, teksa komunikon me qytetarët. Një komentues i shkruan Ramës së njeh dikë që votën ia ka dhënë dikur PS-së, ndërsa në 25 qershor do ia japë PD-së. Por kryeministri ia kthen ashtu siç di vetë përgjigjen, ndërsa i sugjeron qytetarët që të marrë dhe dike në përher ndërkohë që nget makinën.
KOMENTUESI 1: Z.Kryeminister viti i katert qe Durresi eshte kthyer ne shkatrrim , dhe kte vit cop cop rruga e plazhit! Te lutem mer masa qe te marre fund kjo masaker

RAMA: Vertet?! Cudi se une aty kalova dhe pashe qe po rindertohet e po behet me e bukur se c’ka qene kurre ndonjehere 

KOMENTUESI 2: Njoh dhe un nje socjalist qe do ja japi voten demokrateve, kshu shkon kjo pune ske cben.

RAMA: Po po, tamam keshtu si thua ti do shkoje, vetem prit edhe pak se erdhi 25 qershori dhe je qe je, merr ndonje ne preher meqe qenke ne timon e provoje njehere si ecen makina