Ja si ndahen deputetët e LSI-së në komisionet parlamentare

17
Ditën e sotme në orën 18:00 kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi pritet të mbledhë krerët e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve.
Po sot Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi emrat e deputetëve në komisionet respektive.
Kështu kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi do të jenë anëtare e Komisionit të Jashtëm.
Petrit Vasili do të drejtojë komisionin e Shëndetësisë, ndërsa deputetët Vangjel Tavo dhe Floida Kërpaçi do jenë anëtarë të këtij komisioni.
Në komisionin e Ekonomisë, përfaqësues të LSI do të jenë deputetët Edmond Haxhinasto, Përparim Saphiu dhe Gledion Rehovica.
Endrit Brahimllari do të jetë pjesë e Komisionit të Sigurisë Kombëtare.
Shezai Rrokaj dhe Kejdi Mehmetaj janë vendosur në komisionin e Arsimit.