Ja faktet skandaloze të implikimit të shtetarve në prishjen e lokalit tek stadiumi

379

Jamarbër Malltezi ka sulmuar sërish sot kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn.

Malltezi shprehet se ndërtesa që u shemb dje te “Arena Kombëtare” është ndërtuar pas dhënies së lejes nga Edi Rama.

Ai i bën thirrje Veliajt që të shkojë dhe të prishë një godinë, që sipas tij është e kundraligjshme tek hyrja e Parkut të Madh të Tiranës.

Ai thekson se lokali i përket Fidel Yllit por Veliaj s’beson se ndërhyn.

Erion veliaj si shkolle intrige. Doli dje dhe kinse sulmoi PD “cibani i Lulit” KURSE ne te vertete e dinte qe PD dhe mediat do i tregonin te verteten qe (1) lejen absurde e kish dhene Rama, (2) legazimin e kish bo Rama & Zoti Lam perkundrejt kollitjes, (3) pagesat leku-leter ia kish dorovit Shkreli i Rames, etj. PRA kinse sulmoi Lulin, POR Mediat dhe PD treguan qe ishin pislleqe te Rames!!! A ka faj Edvini i shkrete qe nganjehere i shkon mendja ta vare maje peme?

Por po te doje te beje nje gje te mire, urdhero te prishe lokalin San Giovani mu brenda Parkut te Madh, qe i perket Fidelit te Partise dhe qe ka zaptuar edhe per parkime edhe lokal mes Tiranes dhe nuk lejon punonjesit e Bashkise as te ujisin shkurret. POR ta prishe e ta ktheje ne Park, jo ta prishe per te ndertuar 22 kateshe si aferat me vjedhje toke dhe prishje parku tek ish Parku ne Rrugen e Kavajes. Nese prish babezine ne hyrje te parkut per tia lene park qytetareve dal une e i them faleminderit, por a e ben dot?

Ja faktet