Ina Zhupa: Veliaj me kullë dhe shitja e betonit për bar

44
Sot paska qene rradha e Veliajt te gelltise nga corba “ruse” e Rames. Dhe jo vetem kaq por njeriu qe shkaterroi cdo hapesire te gjelber ne Tirane per tu hapur rrugen kullave shumekateshe ka nisur fushaten e shitjes se betonit per gjelberim.
Lavatricja e parave te krimit dhe droges flet per qeverisje te Tiranes. Ai qe me leket e pensionit te mamit ka 2 apartamente luksose dhe beri dasem sheikesh na shet moral. Me leket e korrupsionit ne bashki, me zhvatjen qe u ben me dhe pa taksa qytetareve, Veliaj mund te shtronte cdo rruge ne kryeqytet dhe te pajiste me shtepi te gjithe te pastrehet dhe t’u paguante per 4 vite ndihmen ekonomike te varferve te Tiranes.
Aferat e tij i moren jeten Arditit dhe drejtesia ende nuk eshte vene ne vend. Nuk mbulon dot me lopaten e pemeve korrupsionin e inceneratoreve dhe kullave ne Tirane qe do i marrin frymen dhe jeten banoreve te ketij qyteti.