Ilir Meta: Rama 71 deputetë vetëm apo bashkë me Lulzim Bashën?!

8
Në emisionin “Zonë e Lirë” te Arian Çanit i pyetur nga drejtuesi i emisionit nëse del forcë e parë Edi Rama, pasi kryeministri në Korçë tha se LSI do forcë e parë, PD po forcë e parë, ndërsa PS do marrë 71 mandate; Ilir Meta pyeti I habitur:  “Rama me Bashën bashkë 71 vota?!”.

Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, nga studio e “Zone e Lire”, duke folur për marrëveshjen mes Rames dhe Bashes, të cilën shumë e krahasojnë me atë te 2008-ës “Rama-Berisha”, tha se nëse ajo vite më parë u përjetua si tragjedi, kjo e sotmja përjetohet si komedi.