Ilir Meta largohet përfundimisht nga LSI. Ja çfarë ka ndodhur mbrëmjen e sotme

134
Ilir Meta është larguar përfundimisht nga Lëvizja Socialiste për Integrim.
Mesohet se mbrëmjen e sotme, Meta ka vizituar për herë të fundit selinë.
Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Brahimllari ka konfirmuar për median se ish-themeluesit dhe ish-kryetari Ilir Meta e ka dorëzuar teserën e LSI-së, për të paktën 5 vitet e ardhshme.
Meta ka takuar të pranishmit dhe u ka uruar suksese në rrugën që kanë nisur.
Ilir Meta ditën e hënë betohet si president i Shqipërisë.