Haradinaj nis punën si kryeministër, takimin e parë e zhvillon me ambasadorin e SHBA

212
Menjëherë pas marrjes së postit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerikan Greg Delawie.
Delawie, me këtë rast ka falënderuar kryeministrin, e Haradinaj ka shprehur mirënjohje për përkrahjen e SHBA-së në proceset e Kosovës, si dhe ka kërkuar për përkrahje edhe në vazhdim.