FOTO/ Opozita braktis Kuvendin, Rama qesh e bisedon me Gjiknurin, Ruçi shtrëngim duarsh me Bushatin

354

Kur politika vijon të jetë e ndarë, ku opozita nga njëra anë ka braktisur Kuvendin për t’u mbledhur në Elbasan në një tryezë të përbashkët, krejt e kundërta ndodh me maxhorancën.

Përfaqësues të kësaj të fundit shfaqen të qeshur në sallën e Kuvendit, atje ku po mbahet seanca e radhës plenare.

Në disa foto të siguruara nga LSA shihet se si kryeministri Edi Rama flet për ministrin Gjiknuri, ndërsa të dy qeshin me diçka. Në anë tjetër shfaqet kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi teksa shtrëngon duart me ministrin Bushati dhe buzëqesh me ministren e Arsimit Nikolla.