FOTO LAJM/ Meta dekoron me Medaljen e lartë të ‘Flamurit Kombëtar’ ish Kryeministrin Bavarez Franz Joseph Straus

178
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i cili ndodhet në Gjermani, ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesit e diasporës shqiptare.
Në një nga aktivitete e organizuar nga shqiptarët në gjermani, Meta ka dekoruar me Medaljen e larte të ‘Flamurit Kombëtar’ ish Kryeministrin Bavarez Franz Joseph Straus.
Kjo medalje i jepet ish-presidentit Bavarez për kontributin dhe mbështetjen e madhe që u ka dhënë shqiptarëve ndër vite. Medaljen presidenti Meta ja ka dorëzuar vajës së ish-kryeministrit bavarez, Monika Holhmeier.