Festa e Abaz Aliut, Presidenti me të birin përshëndesin nga mali i Tomorrit

280

Presidenti i Republikës ka përshëndetur qytetarët sot nga mali i Tomorrit, ku këto ditë zhvillohet pelegrinazhi me rastin e festës së shenjtë të bektashinjve të Abaz Aliut.

Ilir Meta, në një fotografi ku shfaqet me të birin, shkruan: “Nga mali i shenjtë i Tomorrit, së bashku me Besarin, ju urojmë mirëmëngjes dhe një ditë të mbarë!”