Endrit Braimllari ngre alarmin: Fermerët e Pogradecit shkulin mollët

160

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari me anë të një video, ka treguar se fermerët e Pogradecit kanë nisur me shkuljen e mollëve.

Sipas Braimllarit, kryeministri Rama nuk po përkrah prodhimet vendase.

Ja postimi i plotë i Braimllarit:

Fermerët e Pogradecit shkulin mollët.
Edi Rama nuk përkrah prodhimet vendase. Favorizon importin dhe jo produktin vendas. Nuk subvencionon fermerët duke i rrënuar dhe varfëruar ata gjithmonë dhe më shumë.https://www.facebook.com/vonlind.bega/videos/10205498917268532/