Endrit Braimllari: Kukulla e shumëpërdorur Taulant, sot sulmoi opozitën…

307

Kukulla e shumeperdorur Taulant, sot sulmoi opoziten sepse mesa duket parate e Toyota Yaris nuk i arriten ne destinacion dhe kerkon qe te fitoje duke vjedhur pronen publike.
Kjo lloj fare e keqe eshte sulur e gjitha per te vjedhur pronen publike. Mesa duket kane hall te madh, sepse duan sa me shpejte te pastrojne parate e krimit dhe kukulla ka marre rolin e sekserit ne kete proces.
Kesaj kukulle nuk i intereson Kushtetuta e vendit, institucionet dhe zbatimi i ligjit. Kesaj fare te keqe i intereson paligjshmeria, shitja e vendeve te punes, lidhja me krimin e organizuar, hajduteria e prones publike.
O kukull, mos perça artistet sepse edhe brenda njerzve te tu ka njerez qe duan teatrin dhe jo kullat klienteliste qe mbushin xhepat e tu.

Po ky Edi Rama pse nuk flet vet, por ju ka vene juve te flisni?!