Endri Çekiçi në formacionin e javës në Slloveni

179

Endri Çekiçi po kalon një formë të shkëlqyer në Slloveni, me skuadrën e tij Olimpija Lubljana.

Shqiptari shënoi golin e fitores ditën e djeshme për skuadrën e tij dhe vazhdon të jetë deçiziv.

Kështu, Çekiçi është përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 35-të në kampionatin slloven.

22-vjeçari në sfidën e djeshme ndaj Mura gjeti golin e trepikëshit, duke e udhëhequr skuadrën e vet të sigurt drejt Ligës së Europës.

Image