Emrat e kandidatëve të PS, PD, LSI, PR, PDIU, PBNDJ dhe PDS për anëtarë në këshillat bashkiakë

592
Gazeta “Telegraf” zbardh listat e kandidatëve të partive më të mëdha, PS, PD, LSI, PDIU, PBDNJ dhe PDS për anëtarë të këshillave bashkiakë në bashkitë Durrës, Tiranë, Shkodër, Lezhë, Kamëz, Vlorë, Fier, Lushnjë, Elbasan dhe Korçë. Në këto lista emërore që publikojmë, janë vetëm ata që renditen në listat përkatëse deri në numrin rendor, ku mendohet se mund të fitojnë partitë përkatëse në këshillat bashkiakë të bashkive. Siç dihet, koalicionet zgjedhore, Aleanca për Shqipërinë Europiane e së Majtës dhe “Aleanca Popullore për Punë dhe Dinjitet” e së Djathës, kanë kandidatë të përbashkët për kryebashkiakë, por për anëtarë në këshillat bashkiakë, secila parti politike është si subjekt më vete dhe ka kandidatët e vet. 

Bashkia DURRËS (PS)
Partia Socialiste e Shqipërisë
1. ALFRED FAZLI MULLARAJ 
2. JOLANDA AGIM MUSTAFARAJ 
3. ALBAN MEHDI RAMOHITAJ 
4. NATASHA SOTIR PAÇO 
5. AGIM SEIT ÇIRAKU 
6. ZAMIRA TASO MUSTAFARAJ 
7. KASTRIOT FARIK XHONGOLI 
8. SILVA VASIL ALEKSI 
9. HENKEL ARQILE QERIMI 
10. NADIRE HALIL JANI 
11. ALFRED XHEVIT MALOKU 
12. ANILA ENVER KAPIDANI 
13. SELAMI LIMAN XHELILI 
14. FLORESHA ISMAIL QOSHI 
15. YLI SADIK XHAKO 
16. ANA VLADIMIR DHAMO 
17. KADRI SELMAN GJYLI 
18. MARISOLA JORGJI XHIMITIKU 
19. ERJON SHËRBET MEKA 
20. MARINELA KASTRIOT PRIFTI 
Bashkia ELBASAN
1. BUKUROSH NDRIÇIM STAFA 
2. JULJETA SULEJMAN GRACENI 
3. HEKTOR TASIM ÇIFTJA 
4. IRENA PETRIT PALOSHI 
5. SHPËTIM KADRI ÇERRI 
6. ZAMIRA OSMAN ÇABIRI 
7. YMER RAMAZAN TOLA 
8. MAJLINDA SULEJMAN PERRIU 
9. RONALD JORGJI ÇEREPI 
10. SHPRESA SHAQIR BARDHI 
11. SULEJMAN HALIT HIMÇI 
12. BRUNILDA HALIT FINGO 
13. GERALD ISMET TOLA 
14. BRIXHILDA ALBERT ÇIRRAGA 
15. SAIMIR SHABAN XHEMALI 
16. LUIZA SHABAN POPJA 
17. REXHEP BEQIR KAÇULI 
18. NAZIRE QAZIM FETAHU 
19. ALTIN STAVRI KËNUTI 
20. MARIE JAKOV BEZHANI 
Bashkia LUSHNJË
1. ELIDA ISUF GJERMENI 
2. JUDMIR FLAMUR SHURDHI 
3. ETLEVA ELMAS GUGA 
4. FERDINANT ANDON GJERMENI 
5. LINDITA IZET BUXHELI 
6. GËZIM LAZI VOGLI 
7. TATIANA NUREDIN PIRO 
8. DEVIS SULEJMAN LESHI 
9. ERIGELA VASIL ABDURRAMANI 
10. FATMIR VELI HOXHA 
11. MERJEME REFAT DERVISHI 
12. OLGERT FADIL LEKA 
13. ERGESTA LEFTER LEVENISHTI 
14. LILI JANI DUSHI 
15. MANJOLA ARBEN BANI 
Bashkia FIER
1. EVIS KOSTANDIN SEMA 
2. ROBERT ISA METAJ 
3. ERISELDA BRAHIM GRËMI 
4. VANGJEL KRISTO NDREKA 
5. FATBARDHA ISUF MERKAJ 
6. BLEDAR NESTI MEÇO 
7. ILDA THOMA HAXHIRAJ 
8. ESAT AVNI BUSHI 
9. ADANALDA QEMAL HASANI 
10. FLAMUR FERIT GISHTO 
11. NERTILA MARSI SHULI 
12. GËZIM ALI ALIAJ 
13. MIRELA VELI LEVANAJ 
14. LEDION FEÇOR ÇEPELE 
15. LIMONERA PANDELI BOZHA 
Bashkia KORÇË
1. BLEDAR EDMOND ZAKE 
2. ANA SULEJMAN VERUSHI 
3. THANAS JORGJI TONA 
4. GERLA ROBERT KOLECI 
5. RAQI ALFRED THEMELI 
6. IRENA LAMBI NIKAJ 
7. MARENGLEN EDMOND HOXHALI 
8. BLERTA REXHEP CICO 
9. YLI LYTFI MUSAKA 
10. EVIS THEODHORAQ MIÇO 
11. ARJAN ISLAM ÇEZMULKA 
12. LINDITA FLORI KAÇANI 
13. ARTO REFIK ADILI 
14. ANIKA APOSTOL PRIFTI 
15. EDUART FERAT BARJAMASI 

Bashkia LEZHË
1. EDUARD NDUE NDRECA 
2. YLKA MUHARREM ÇUKO 
3. GJOK GJON NDOKA 
4. MARJANA ZEF NDOCI 
5. FRAN ZEF MARKU 
6. GRETA GJERGJ EJLI 
7. ROLAND NDUE VELA 
8. MIMOZA JEMIN SHTJEFNI 
9. VAT PJETËR GJELAJ 
10. KLODIANA SKËNDER MARKU 
11. GJOVALIN PJETER JAKU 
12. LEFTERI MARK PËRLIKA 
13. LIN SHTJEFEN SHTJEFNI 
14. SHOTE NIMAN KALAJ 
Bashkia SHKODËR
1. GËZIM FADIL GALIQI 
2. SENIDA FEHMI MESI 
3. LUAN MUSA HETA 
4. MIRELE HALIT MATAJ 
5. RENATO SHUK RADOJA 
6. VALENTINË GJIN VUKSANI 
7. GJOVALIN PREND NDOJ 
8. BRISELA LUAN KADIJA 
9. ALI HALIL TULA 
10. XHENI NIAZI HALILI 
11. LUSH KOL MARKU 
12. ILJESA XHEVAT BUSHAJ 
13. JETMIR ISLAM LUMAJ 
14. RUME ANDRO DEKOVI 
15. ERVIN BESNIK BRAHIMI 
16. DIANA EQREM MURIQI 
17. BENET LUIGJ SHKRELI 
18. VALBONA PAULIN MARKU 
19. HEKURAN MUSA GJORRETA 
20. JONA GJERGJ LEQEJZA 
Bashkia TIRANË
1. KLODETA SHUAIP DIBRA 
2. ALDRIN HAXHI DALIPI 
3. BLERINA ILIR DORACAJ 
4. LUAN HYSENI BREGASI 
5. ELONA SHPËTIM HOXHA 
6. ERIDIAN BAJRAM SALIANJI 
7. ELISA ALEKSANDËR SPIROPALI 
8. ORION KOÇO GLIOZHENI 
9. AIDA FADIL LAZANI 
10. FLORIAN AGIM PULAZI 
11. KLOTILDA FATMIR BUSHKA 
12. FATMIR ISMAIL HETI 
13. DORINA NOVRUZ KUKA 
14. YLI PERTEF ÇANO 
15. ADELINA AVDI ALBRAHIMI 
16. GENC BERAM DUKA 
17. EUGERTA SHABAN TEQJA 
18. RAMAZAN HALIT BUCI 
19. ALKETA MUHARREM HILA 
20. AQIF MYSLYM QEFALIA 
Bashkia KAMËZ
1. HASAN SHAQIR BARA 
2. FABJOLA ZEF LESHI 
3. YLI SADIK ÇITAKU 
4. MIRJONA SHKËLQIM IMERAJ 
5. PASHK GJON PEPKOLAJ 
6. NERTILA RUSTEM KOKA 
7. XHEVDET SABRI SULA 
8. VALMIRA NDUE QEHAJA 
9. ERONIT ISAK LAMA 
10. AFËRDITA MEHMET KOLECI 
11. HYSEN MYFIT HAXHILARI 
12. XHENSIDA XHAFER BITRI 
13. ARTES BUJAR DYBELI 
14. FLUTURA HAMIT DANI 
15. EDUART MUSTAFA TOLA 

Bashkia VLORË
1. MIGENA HYSEN BALA 
2. ERVIS VASIL MOÇKA 
3. BESMIRA ALIM ARSHIAJ 
4. SADRIT FERJAT DANAJ 
5. VJOSANA XHEBRO SHKURTAJ 
6. TEKI SADIK XHEMALAJ 
7. ERMELINDA KRISTOFER KORDHA 
8. MUJO ANDON SHAKAJ 
9. VILMA VIKTOR BELO 
10. TED KRISTAQ NASTO 
11. MARGARITA VASIL KOÇO 
12. GENTJAN KUJTIM HAMZARAJ 
13. REZARTA FERMAN ÇAPI 
14. KRESHNIK SKENDER TEPELENA 
15. ENELA VANGJEL MONE 

Bashkia DURRËS (PD)
Partia Demokratike
1. IVO PAVLO JORGONI 
2. MIRRA ELENA KOSTANDIN DADO KAURI 
3. AQILE MIHAL GOREA 
4. AMBERA MUHARREM DUKA 
5. ARMAND SKËNDER TELITI 
6. RUKIJE IBRAHIM SULA 
7. SHKËLQIM BAJRAM FORTUZI 
8. RAMIOLA MERDAN KALEMI 
9. ARTAN MUHAMET LUKU 
10. ARJETA ERMIR KECI 
11. HYSEN HARIZ GASHI 
12. ENKELEDA XHEVAT KËRTUSHA 
13. ARDIAN MIHAL MUKA 
14. MIRELA RASIM SHALA 
15. BEDRI SEFER LUKU 
16. FJORELA VANGJEL BEJA 
17. ASTRIT QAZIM XHAFERI 
18. EDLIRA NOVRUZ DEVOLLI 
19. ALUSH ZMAJL BUCPAPAJ 
20. FATBARDHA MIRBON KADIU 
Bashkia ELBASAN
1. BLENDI FERDINAND HIMÇI 
2. ZHENI STEFAN GJERGJI 
3. EUGEN SKENDER ISAJ 
4. ENTELA HASAN SHQERRA 
5. BASHKIM KOZMA QOSJA 
6. MIRELA SABRI SOLLAKU 
7. VIKTOR KOLOMB BELLA 
8. ANITA AFRIT DUHANXHIU 
9. ADI MUSTAFA MADHI 
10. MAJLINDA ADEM KAÇULI 
11. DURIM ALI ÇEKREZI 
12. ALBANA MUHAMET NUREDINI 
13. FLORENC BEQIR VAVLA 
14. AIDA SKENDER GAÇE 
15. ALBAN HAZIZ MOLI 
16. TATJANA PETRIT ZIU 
17. SHEFQET ALI DELIALLISI 
18. ENIDA AVNI HYSA 
19. BERNARD XHEVDET JOLLDASHI 
20. JANKA ILO SHQAU 
Bashkia LUSHNJË
1. JAKUP HAQIF BEQIRI 
2. GLODIANA ODISE MEÇO 
3. YLLI RIZA ZDRAVA 
4. MIRELA RUSTEM GINA 
5. ARBEN IBRAHIM ZAIMI 
6. ELDA PETRAQ SINJARI 
7. EDMOND REXHEP BAMI 
8. KOZETA PANDI GUÇI 
9. ELTON ILIR BANO 
10. ARMINDA THOMA GEGA 
11. GAZMEND PELLUMB KORRESHI 
12. MIRELA TAIP TOPALLI 
13. BASHKIM REFAT KADIU 
14. LUIZA NGJELI BANO 
15. SHKËLQIM MEHMET KRASNIQI 
Bashkia FIER
1. LUAN RAMADAN BACI 
2. LULJETA KADRI SEJKO 
3. BLENDI BARDHYL SHEHU 
4. ANISA AGIM ZAKA 
5. EMILIANO SANDRI MONE 
6. SUZANA KADRI RAMA 
7. KRIENKO QAZO MEMO 
8. ALKETA NENTOR LUGAJ 
9. SAIMIR PAJTIM HOXHAJ 
10. MIRANDA PASHK KADI 
11. BENIAMIN YLVI TORO 
12. KLAUDIA HYQMET SALIAJ 
13. LUAN NEXHAT MUCAJ 
14. ETLEVA SOTIR BRAHAJ 
15. GENTJAN THEODHOR VARFI 
Bashkia KORÇË
1. ANDREA NESTI MANO 
2. LEDINA BARDHYL ALOLLI 
3. ARTUR ADEM LISI 
4. SORINA VANGJUSH KOTI 
5. FLAMUR MUHAREM SALA 
6. MIRELA THOMA QELESHI 
7. DEVIS XHEZAR OSMAN 
8. LORENCA APOSTOL CUKALI 
9. ERION SKENDER HARUNI 
10. ARJANA PALI JORGJI 
11. FREDI BEXHET XHEMO 
12. ARJANA ADRIATIK PUPA 
13. PËRPARIM REMZI KUTROLLI 
14. ALKETA PAVLI ZHEKU 
15. AUREL HAKI AGOLLI 
Bashkia LEZHË
1. PASHK PRENG GJONI 
2. ZYRAFETE ALI KULLI 
3. PAULIN PREND MARKU 
4. MARGERITA GJERGJ TRASHAJ 
5. GENTJAN BASRI SHERRI 
6. AGENTINA NIK SULAJ 
7. FRAN ZEF LLESHI 
8. LINDA NDOC MAÇI 
9. LEONARD GJOKË MEKAJ 
10. DONIKA NDUE NDOJ 
11. ALEKS KOL NDOCAJ 
12. ALFRIDA NIK MARKU 
13. SOVELJAN PJETËR KOSOVA 
14. FRANGE PREND HILA 
15. TONIN TOMË ULDEDAJ 
Bashkia SHKODËR
1. FILIP PJETER GURAZIU 
2. GRETA ZEF BARDELI 
3. MAXHID HAMZA CUNGU 
4. VILDANE XHEMSHIT GUSHTA 
5. ARBEN ZEF GJURAJ 
6. ROMIRA IRFAN MUKA 
7. XHEMAL ESAT BUSHATI 
8. KRISTI TONIN KOLA 
9. GASPER LUIGJ KOKAJ 
10. TEREZINA KOLË HILA 
11. BUJAR HAMDI HOTI 
12. LINA PREKE PJETRI 
13. MARK KOLE RUPA 
14. NADIRE XHAFER SHABAJ 
15. SELAMI JUP SMAJLI 
16. ARJOLA GJERGJ ZEFI 
17. NDOC DEDË ASHTA 
18. NIRVANA BARDHYL LEKAJ 
19. ISUF METUSH META 
20. SARA GJON GURRAJ 

Bashkia TIRANË
1. REJLA VLADIMIR BOZDO 
2. NIAZI AZEM KOSOVRASTI 
3. SUZANA MYFIT GUXHOLLI 
4. FABIAN SOKOL TOPOLLARI 
5. KREUZA VASIL LEKA 
6. TAHSIM MUSA MEMA 
7. ARJANA PËRPARIM ÇELA 
8. LEONARD NESIM OLLI 
9. ARGYRINA BEP JUBANI 
10. MATEO PETRIT SPAHO 
11. ENKELEJDA BUJAR SALLAKU 
12. AKIL KUJTIM KRAJA 
13. MIRELA FATMIR DRAGONI 
14. KRESHNIK SHABAN ÇOLLAKU 
15. MERITA URIM PONI 
16. BESNIK JAUP ALIAJ 
17. KLODIANA BASHKIM SHALA 
18. ARDIAN SHAQIR ISUFI 
19. IRENA SEFER PROGNI 
20. ALFRED FATMIR DESHATI 
Bashkia KAMËZ
1. KORAB QAMIL LITA 
2. ENGJELLUSHE XHEMIL PAJO 
3. MARKO MIRASH MIRASHI 
4. MIMOZA MAHMUT LUSHA 
5. BILBIL MEHDI BAJRAKTARI 
6. ERISA FATMIR POLESHI 
7. BASHKIM MUSTAF GJOKA 
8. VJOLLCA SINAN VATA 
9. HAVZI HAJREDIN AHMATI 
10. LAURETA SHERBET LILA 
11. LUSH PRENGE OSMANI 
12. AMELA DEDE TANUSHI 
13. ALI HAZIR HAZIRAJ 
14. MARSIDA FATMIR MUÇA 
15. PETRIT RAME NEZIRAJ 
Bashkia VLORË
1. KRESHNIK HYSNI ALIMERKO 
2. ALKETA SEFER AGOLLI 
3. ATIRD NURI HOXHA 
4. BUKUROSHE SHERIF ISUFAJ 
5. DRITAN AGIM KOKOSHI 
6. NADIRE FEVRI MEÇORRAPAJ 
7. HAMZA ISUF KUTELI 
8. MARJETA HAKI KOSHENAJ 
9. SAIMIR MEXHIT HAXHIU 
10. JOADA NESHET NGUCAJ 
11. VEXHI FERHAT DANAJ 
12. JULJANA JOSIF XHINDOLI 
13. SULEJMAN KUJTIM PESHTANI 
14. SADIRE MELQ DAUTI 
15. VULLNET NJAZI KARALLIU 
Bashkia DURRËS (LSI)
Lëvizja Socialiste për Integrim
1. ILIR VESEL SHANI 
2. ADRIANA DALIP HATELARI 
3. ARTUR XHEVIT BUJARI 
4. IRIS TAHIR GRUDA 
5. GËZIM HAQIF BARA 
6. EDLIRA ADEM HYSENI 
7. ARMAND LYFTAR TRAGAJ 
8. FLUTURA SHYQYRI KONA 
9. SKËNDER QERIM KORRIKU 
10. LILJANA QEMAL KOLA 
11. LUAN VESEL KËRTUSHA 
12. SANIE IMER DODA 
13. XHEMAL SULEJMAN TABAKU 
14. ALBANA DILAVER HOXHA 
15. JETON KASËM REXHMATI 
16. BRISIDA BEHAR RUSI 
17. MERGIM NAZMI SADIKU 
18. ERMIRA PËRPARIM KOÇI 
19. EDLIR SADEDIN TETOVA 
20. MARSIDA MURAT DAUTI 
Bashkia ELBASAN
1. ELENA JOSIF XHINA 
2. ALI ISMAIL BAJRAMI 
3. RUDINA JANI MITA 
4. ALTIN SULEJMAN IDRIZI 
5. MIMOZA DALIP TRIMI 
6. EDMONT ADEM LAHO 
7. ANISA GËZIM BAHITI 
8. ARTAN MUHAREM SHEHU 
9. EVANGJELI PJERIN XHUVANI 
10. ALBAN MUSTAFA HOXHA 
11. BUKURIJE SPIRO BËRDUFI 
12. ARBEN MIHAL TODHRI 
13. FATBARDHA SULEJMAN ROKA 
14. RIGERS RESMI BALA 
15. ERIOLA MUSA YMERI 
16. XHEMALI AZEM DOPI 
17. LUMTURI JAUP HOXHA 
18. ALEKSANDËR KUJTIM XIBRAKU 
19. JOSILDA KRISTAQ PAPAJANI 
20. SHKËLZEN ALTIN LIÇAJ 
Bashkia LUSHNJË
1. ELONA NAMIK MEZINI 
2. ERVIS NURI PAJOLI 
3. AGIM NASI SEMA 
4. BLERTA TODI MUSTAFAJ 
5. NERTIL NAZMI BAKIASI 
6. ALMA LUFTAR MALIA 
7. ADRIATIK JONUS DOGA 
8. SILVANA ARISTOTEL GJINI 
9. AMARILD GRAMOZ SHURDHI 
10. ARBANA KOLI ÇUKO 
11. ARVENOL ENVER META 
12. ANILA LIRIM HODO 
13. ERIKLAJD HAJRI XHUMARI 
14. IRENA BARDHYL SINA 
15. XHEMAL HAKI GRECA 
Bashkia FIER
1. ERJETA SOTIRAQ RAPUSHI 
2. THOMA LIGOR TYTO 
3. NIMET AQIF MUSAJ 
4. DRITA KRISTO SAULI 
5. FATOS QEMAL PASHOLARI 
6. AKUINA NIKOLA ZAKA 
7. ARBEN AGUR VELO 
8. LUISIDA RESUL MUHO 
9. KLAJDI ARBEN BOGDANAJ 
10. EKATERINA SOTIR ZARKA 
11. BLEDAR BASHKIM REXHEPAJ 
12. NATASHA MYQEREM YZEIRAJ 
13. HYSNI XHEVIT MYRTAJ 
14. MARSJOLA IRFAN BEGAJ 
15. FATION MUSTAFA MYRTO 
Bashkia KORÇË
1. FLOALDA ALFREDI STRATI 
2. STEFAN GJERGJI GËRMENJI 
3. ARSIDESA ILIAS HYSI 
4. VIKTOR FATMIR QYLAFI 
5. SHKËLQIM ABEDIN LARTI 
6. RAJMONDA NJAZI XEGA 
7. DORJAN KRISTO AZISLARI 
8. VIOLA THIMI PALA 
9. PAJTIM SULEJMAN MYRTOLARI 
10. MARILENA VASILAQ DERVISHI 
11. ALKET VLADIMIR DINO 
12. KAMELA DEZAMIR MYRTE 
13. ENEA GËZIM PASHO 
14. ELENI FORE VANGJELI 
15. OLSI SPIRO MELKO 
16. EVISA NEVRUS NELI 
17. SOFOKLI VASIL XEGA 
18. KRISTJANA LIGOR DUNI 
19. KELER EDMOND BAZELI 
20. MINISA RAMAN KARAFILI 
Bashkia LEZHË
1. MARJANA DED GJONAJ 
2. FERDINAND DED NDOJ 
3. DAJANA GJIN KOVAÇI 
4. HASAN FISNIK MUÇA 
5. BENARDIN AGOSTIN VOKRRI 
6. PRENDA ZEF SEJDIA 
7. JULIAN DED MALUTAJ 
8. ZAMIRA MYZAFER MARKU 
9. VIKTOR NDUE PREKA 
10. FLAVIA TONIN FIZI 
11. ALFREDI AVDI MALI 
12. ALKETA BEDRI BEJTJA 
13. BIB PRENG NIKOLI 
14. LUMTURIJE JONUZ PJETRUSHI 
15. PRENG DODË GJOKA 
Bashkia SHKODËR
1. ELTON PAULIN RADOVANI 
2. LINDITA ENVER REÇI 
3. SOKOL XHAVID LEKAJ 
4. REZARTA SABAH ZAMAKU 
5. SOKOL AVNI JUBICA 
6. ROZE FRAN DEDVUKAJ 
7. MIRJAN RASIM BLETAJ 
8. KLODIANA MUHAMET DIZDARI 
9. ANDI MEHDI MITHI 
10. ENEJDA FATMIR VADOHEJ 
11. VIORESIN REXHEP SINANI 
12. MARINELA LULASH BUXHA 
13. CHRISTIAN NIKOLIN DEMAJ 
14. ESTELA HARALAMB NIKA 
15. SALVATOR NDOKË CESAJ 
16. MAJLINDA SABRI HASA 
17. EDI UC SMAJLAJ 
18. ENEIDA FATMIR URUÇI 
19. GJON ZEF NDOJA 
20. EVISA PETRIT TUKAJ 
Bashkia TIRANË
1. ERISA PIRO XHIXHO 
2. SEZAI FETA ROKAJ 
3. ERIONA PULUMB BIXHA 
4. ENDRIT VULNETAR BRAIMLARI 
5. FLOIDA FADAJEV KËRPAÇI 
6. AGIM DAUT KRAJA 
7. BRUNILDA KOZMA PASKALI 
8. ARDIT PETRIT ÇELA 
9. IRA GENCI VEJSIU 
10. ELTJON HILMI HALIMI 
11. ELONA ADIL GURI 
12. BRUNO STEFAN LIÇO 
13. BORA ATHIM PANAJOTI 
14. ERMIR ADRIATIK BEGO 
15. DEJANA BOZHO KALOGJEROVIÇ 
16. NAIM LUTFI HALILI 
17. LINDITA XHELIL VELIASI 
18. MAKSIM IRFAN LULO 
19. GENTA PETRIT MEZINI 
20. KLEVI BUJAR POJANA 
Bashkia KAMËZ
1. FATJOLA JAHJA HALILAJ 
2. XHESTIN HAMIT MICI 
3. ASLAN RAMIZ NEZIRI 
4. SHKELQIME MYRTEZA ELEZI 
5. ZIJA DALI LITA 
6. ARDIANA LIMAN ELEZI 
7. SULEJMAN LIMAN PESHKU 
8. JUELA SHABAN KULIÇI 
9. SAMI NEZIR KAPICA 
10. MARSELA HASAN HYSA 
11. SAJMIR BEKTASH MUKA 
12. MIGENA DAUT BAÇI 
13. BESMIR NIMAN BARAXHANI 
14. XHEMILE NAIM KENGA 
15. ARTUR AGIM SHEHU 
Bashkia VLORË
1. ARTEMIDA BILAL LUÇAJ 
2. KRESHNIK HIQMET ZIAJ 
3. LUÇJANA HODO KOPRENCKA 
4. BASHKIM MEMO BEGAJ 
5. RAMONA PETRIT JAHO 
6. SHKËLQIM BEJKUSH LESKAJ 
7. MIMOZA LONI RISTA 
8. ARTUR HALO BALESHA 
9. GLADIOLA BESNIK STARA 
10. EGLION PATRIOT SALIHILA 
11. IRENA MURAT MEMINAJ 
12. DALAN SELFO MERKO 
13. IRA XHORXHI LAGJI 
14. OLGERT RAHMI SHAMETAJ 
15. ELMIRA PERPARIM KUSHTA 
Bashkia DURRËS 
Partia Demokracia Sociale
1. ILIA VLADIMIR MILLOSHI 
2. ERMIRA REXHEP KAMBERI 
3. PARTIZAN ALI OSMANI 
Qarku ELBASAN
1. GANI DEMIR HIDA 
2. KADIFE SELMAN PAHESHTI 
3. SOKOL PETRI SINANI 
Bashkia LUSHNJË
1. ARTUR NURI KOÇI 
2. MAJLINDA DALIP SULOVARI 
3. EDVIN SHASHO AGOLLI 
Bashkia FIER
1.ASTRIT HAZIS HOXHA 
2. MARINA-VIKTO MARGARIT HYSENJ 
3. ASLLAN HAXHI SHEHAJ 
Bashkia KORÇË
1. PETRAQ VANGJEL PREMTI 
2. ALVIOLA ALBERT LARTI 
3. ALFRED NAMIK HAJRO 
Bashkia LEZHË
1. ARTAN GJON NDREU 
2. ROZETA PERPARIM VRAJA 
3. GJERGJ KOL KOLA 
Bashkia TIRANË
1. PETRAQ TOLO KALEMI 
2. ANDRIOLA BRAHIM KAMBO 
3. XHEVDET ABEDIN KACANI 
Bashkia KAMËZ
1. FERAT ESAT PALI 
2. ERJANA PETRIT ZUNA 
3. FLAMUR MARK MARKU 
Bashkia VLORË
1. ANDI LUFTAR RESULAJ 
2. RENADA MYRTO PANAJOTI 
3. PETRIT SALI GJONAJ 
Bashkia DURRËS (PR)
Partia Republikane
1. DILAVER FEHMI TEPELENA 
2. LIRI DEMUSH KASTRATI 
3. EDMOND ABAZ RUBIKU 
Bashkia ELBASAN
1. ARIAN SHPËTIM ÇALA 
2. DORIS ADI MADHI 
3. ALBERTO DHORI BARDHI 
Bashkia LUSHNJË
1. MIRELA ALI LIPE 
2. ALTIN SABRI DERVISHI 
3. JORGJIE MITËR GJINI 
Bashkia FIER
1. FERDINANT NAZMI ÇOBO 
2. AFERDITA DURO YMERAJ 
3. ARJAN BAJRAM HASANI 
Bashkia KORÇË
1. ZALO NEKI BREGU