Ekipi që do të drejtojë Shqipërinë mblidhet bashkë

163
Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë mbrëmje në rrjetin social një foto të të gjithë personave që do të drejtojnë Shqipërinë në 4 vitet e ardhshme.
Fotoja e ditës e quan kryeministri qeverinë “Rama2”, pamjet e shkrepur pas mbledhjes së qeverisë të e cila u mbajt në ambientet e godinës së kryeministrisë, nga ku Rama folur për 3 “armiq” (papunësia, cinizmi, korrupsioni) dhe një objektiv parësor për 100 ditët e ardhshme (hapjen e negociatave).
Në rreshtin e parë të fotos duken të gjithë ministrat e kabinetit, teksa në krah të Ramës është zv.kryeministrja Senida Mesi, Ministri për Evroprën dhe Politikën e Jashtme Ditmir Bushati dhe Bardhylka Kospiri, e cila mbetet ende një zv.ministre e qeverisë ashtu si në “Rama1”./