Dy zyrtarët e PPE lënë Kryesinë e Kuvendit, nisin takimin me Bashën

144
Zv.Presidenti i PPE-së, David McAllister dhe eurodeputeti Knut Fleckstein nisin misionin e tyre të zgjidhjes së krizës në Tiranë.
Takimi i tyre me Ramën, Bashën dhe Metën vjen pak ditë përpara 29 prillit, afatit të fundit të regjistrimit të listave të partive politike për zgjedhjet e 28 qershorit.
Dy zyrtarët e PPE-së David Mc Allister dhe PE, Knut Fleckenstein, pas takimit që patën me Ramën dhe Metën në Kryesinë e Kuventi, i janë drejtuar dhe selisë blu ku po zhvillojnë një takim me kreun e opozitës Lulzim Bashën.
Ka përfunduar takimi i mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Kuvendit Ilir Meta me zv.Presidenti i PPE-së dhe David McAllister dhe eurodeputeti Knut Fleckstein. Takimi ka zgjatur rreth një orë. Nga ana e palëve nuk ka pasur asnjë prononcim për media.