Deputetja e PD: Ja pse “check up”-i është koncesioni më i korruptiv i Ramës

241
Deputetja e PD, Albana Vokshi në një konferencë për shtyp mesditën e sotme akuzoi qeverinë për koncesionin e kontrollit shëndetësor.
“Koncesioni i kontrollit shëndetësor për të cilën Rama krenohet më shumë, është faktuar si koncesioni më korruptiv dhe më i dështuar, ose si prova se çfarë shteti po ndërton Rama.
Check-up është më i dështuar se vetëm 26% e shqiptarëve që e përfitojnë atë.
1.7 mln euro në 2015, 2.3 mln euro në 2016, 4 mln euro për një shërbim të padhënë është provë se Check-up nuk është falas si thotë Rama, por është kthyer në një shërbim shumë herë më të shtrenjtë.
Sipas kontratës kjo do të paguhet 7 mln euro dhe sikur chek-up-in ta kryejë një njeri i vetëm,” tha ajo.