Deputeti Maliqi: Sa mbrapa e çoi vendin Kryeministri Rilindas…

166

Nga Lefter Maliqi

Cfare dallimi? Cfare ndryshimi? Ku ishim ne 2005-2013 ku jemi ne 2013-2019 sa mbrapa e coj vendin Kryeministri Rilindas,premtoj 300 mije vende pune ( largoj 300 mije te rinj nga vendi).Premtoj per 300 dite vendosjen e rendit,investime etj por kudo papunesi,pasiguri,krime,trafiqe,burgosje politike,burgosje te varfërish,abuzime,korrupsion,paaftesi,drog,tritol,emigrim masiv,rritje cmimesh,rritje taksash,votim njepartiak etj.Kurse mbi 6 vjet me pare ish Kryeministri Berisha 2 fishoj pagat e mesuesve,mjekeve etj,2 fishoj pensionet,beri qindra km rruge ne fshatra e qytete,kudo inagurime me feste e kenge,lule e brohoritje,anetaresoi Shqiperin ne Nato,beri te mundur levizjen e lire ne Europë,beri rrugen e kombit,tynelin e Elbasanit me qindra e mijra investime te tjera dhe do ngelet ne histori per keto ndryshime dhe per aktin demokratik te doreheqjes pasi njohu humbjen ne 2013.Populli i kendonte me zemer per investimet dhe ndryshimet kurse Rames i bene kengë Termeti qe skanë lidhje me ndryshimet por kane lidhje vetem me rrenimin qe e katandisi vendin si asnjeher tjeter me keq.Veprat flasin vet,ish Kryeministri do ngelet ne histori per ndryshimet,gjurmet,kurse Rilindasi per varferin,papunesin,burgosjet,shantazhimet ,abuzimet dhe lidhjet me krimin. Video flet vet.Krahasimet bejini vet ne 2010 me Liderin Berisha ku beri qindra km rruge e vepra te medha,bashkoj fshatrat me qytetet,bashkoj shqiptaret duke lene gjurem sot e pergjithmone dhe pas 6 vjetesh me Kaloresin me çitjane te Rilindjes me abuzime me tendera dhe investime zero, duke varferuar dhe perçar keq shqiptaret ????