Deputeti i PD: Po më dhimbsesh zoti kryeministër, të paska shtrënguar keq Tahiri

181
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të PS, për çështjen Tahiri.
POSTIMI I PLOTE
Po me dhimbsesh z Kryeminister. Te paska shternguar shume keq Saje qorri… Ato ecejaket e misionareve nga shtepia e tij ne tenden e paskan bere efektin… Po te shoh sot te rrudhur e te mbledhur sa nje grusht .. Po te shoh sot se po kercen pupthi pa pushim teksa flet ..
Hapja e kutise se pandores se krimit se Saje qorrit ju ka bere te gjitheve te ktheheni ne avokat te zellshem te tij, biles edhe me tej, ne ushtar te tij. Kercen prifti nga belaja- thote populli.
Druri i shtrember jo vetem qe u drejtua por na u be rrap madheshtor i patrazuar nga shterngatat.. Por ke harruar se eshte vaditur 4 vjet nga krimi e droga ky rrapi jot se bashku me ty ..
Dhe kete gje sot e dijn gjith shqiptaret por ca tefter te rendesishem i kane dhe nderkombetaret ..Shterngatat qe po afrojne do te te shkulin ty dhe organizaten tende kriminale qe quhet qeveri …Prisni prisni ..skeni pare asgje akoma…