Deputetët e PD nuk largohen nga foltorja bashkë me Bashën, Ruçi: Shkoni jepni gjak, ndërpres seancën

145
Nderpritet per here te trete seanca plenare e punimeve te Kuvendit te Shqiperise.
Pas vendimit te Rucit per perjashtimin e liderit te PD-se, Lulzim Basha nga kjo senacne plenare dhe rinisjes se punimeve te Kuvendit, deputette demokrate nuk jane larguar nga foltirja se bashku me Bashen.
“Shkoni jepni gjak, ndërpres seancën”- tha Ruci.