Denoncimi/ “Ky është ish-oficeri i krimeve që drekon me Habilajt”

129
Përmes një statusi në ‘Facebook’ ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ish shefin e Krimeve që sipas tij ka drekuar me Moisi Habilaj i arrestuar në Itali si pjesë e një bande të trafikut të drogës dhe që është një kushëri i largët i ish ministrit Saimir Tahiri.
Berisha thotë se në foton e publikuar shihet ish shefi i krimeve Sokol Bode duke drekuar me Habiljat dhe sipas tij lidhjet e narkotrafikut me policinë janë skandaloze.
Statusi i Sali Berishës:
Ne narkoshtetin e Norieges, narkobandat kane kumbaret e tyre ne pergjimet e policise. Ato na pergjojne ne. Ky eshte narkoshteti! Vetem rrezimi i Norieges dhe narkoshtetit te tij eshte zgjidhja e vetme!
Ja se cfare shkruan qytetari dixhital! sb