Deklarata kërcënuese e Jankullovskës, Doda: Grua nepërkë, t’i japim mësim me protesta

134
Pas fyerjeve dhe kërcënimeve të ish-ministres së Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska, e para që ka reaguar me anë të një statusi në rjetin e saj social Facebook ka deputetja demokrate, Mesila Doda. Në postim e saji Doda ka bërë thirrje për protesta kundër deklaratave të Jankullovskës.
“Nuk kam pare grua-neperke si kjo… Deshmi qe ligesia nuk njeh as gjini e as kombesi, shpresoj qe grate dhe vajzat “shiptarishte” ti japin nje mesim me nje proteste qytetare mu para deres se shtepise se neperkes…
Fatkeqesi qe nje pjese vitale e kombit eshte e shtrenguar te bashkejetoje madje te duroje krimet dhe arrogancen e ketyre qenjeve monstruoze. Se sa i lani duart me shqiptaret, e kane provuar paraardhsit e ty dhe s’ja kane dale dot. Instikti vrases dhe terbimi ndaj nje popullate me kombesi tjeter eshte veç tregues i frikes qe ke, psikopate vrasese.meriton te gjykohet per krimi kunder njerzimit ashtu si edhe shefi i saj. E vetmja keqardhje eshte qe nje vrasese kriminele si kjo turperon te qenit grua… Tek e fundit ligesia nuk njeh gjini”, shkruan Doda.