Dalin përgjime të reja, Petrit Vasili: Pse kryeministri ka tmerr të flasë?

629

Ish-Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me faktet e reja që kanë dalë për nënshtrimin e policisë përpara krimit.

Vasili ka shkruar se Rama ia ka nxirë faqen Shqipërisë, duke qenë se i është nënshtruar krimit dhe është kthyer në shërbëtorë të tyre, teksa ka shtuar se Kryeministri ka frikë të flasë për këtë çështje.

Ja postimi i plotë Vasilit:

Pse kryeministri ka tmerr te flase per pergjimet e reja???

Ish deputeti Salianji ka publikuar fakte te reja te tmerrshme nga nenshtrimi i policise perpara krimit dhe trafikanteve,perdorimin e tyre per interesa politike dhe mbijetesen politike te lidhur vetem me to.

Edi Rama kete polici turpi ngriti.

Ky kryeminister ja nxiu faqen Shqiperise me policine,qe eshte shtrire ne kembet e krimit dhe eshte kthyer ne sherbetore te krimineleve.

Kryeministri eshte i semure nga semundja e varesise nga kriminelet dhe nga kapja prej tyre.

Kongreset nacionalsocialiste te ngjashme me “Trustin e Lulelakres” se Arturo Ui-se, nuk ja zgjidhin dot hallin te semurit nga kapja.

Kryeministri llafazan i palodhur ka qepur gojen se as i denon dot kriminelet, as flet dot per ta dhe as i con dot ata perpara drejtesise se e marrin me vete.

Vleresojeni vete kete asgjesim te shtetit duke lexuar e degjuar skandalin e bere tashme publik ne mediat shqiptare:

” Biseda e trasnkriptuar
Numri është i telefonit të drejtorit të policisë së Fierit, Bert Nushi
Ora 12:28 e natës
Drejtori: Fredi,
Fredi: Ai është b.q prokuror, të më thotë ai mua…
Drejtori: Ku je, se nuk..
Fredi: Dëgjo mua, atë që kam nisur…eee
Drejtori: Ku je në Fier apo jo,
Fredi: Të kam q.. robt, atë që kam nisur nuk e kthej mbrapa, a ti thosha të kam q…motrën mu në p…
Drejtori: Fredi, po më dëgjo, Frediii
Fredi: Unë nuk di si më lini në rrugë mua, vari k muhabete, i ka marrë në dorë Gramozi këto punë
Drejtori: Se jam në vendngjarje tani, ça do, më thuaj
Fredi: Do më dërgosh njeri që të flas
Drejtori: Jam në Fier kam një ngjarje, jam në Ballsh
Fredi: E mban mend ku me ke lënë herën e parë, më dërgo njeri për cerek ore,
Drejtori: Ka mundësi të mos më kapë telefoni se jam në vendngjarje
Fredi: E dëgjon, aty ku më le, e mban mend
Drejtori: Po do të nis unë njeri me lekë
Fredi: Po e kape, e do troç, e kap, jam në mes të rrugës.”

Pse kryeministri ka tmerr te flase per pergjimet e reja???Ish deputeti Salianji ka publikuar fakte te reja te tmerrshme nga nenshtrimi i policise perpara krimit dhe trafikanteve,perdorimin e tyre per interesa politike dhe mbijetesen politike te lidhur vetem me to.Edi Rama kete polici turpi ngriti.Ky kryeminister ja nxiu faqen Shqiperise me policine,qe eshte shtrire ne kembet e krimit dhe eshte kthyer ne sherbetore te krimineleve.Kryeministri eshte i semure nga semundja e varesise nga kriminelet dhe nga kapja prej tyre.Kongreset nacionalsocialiste te ngjashme me "Trustin e Lulelakres" se Arturo Ui-se, nuk ja zgjidhin dot hallin te semurit nga kapja.Kryeministri llafazan i palodhur ka qepur gojen se as i denon dot kriminelet, as flet dot per ta dhe as i con dot ata perpara drejtesise se e marrin me vete.Vleresojeni vete kete asgjesim te shtetit duke lexuar e degjuar skandalin e bere tashme publik ne mediat shqiptare:" Biseda e trasnkriptuarNumri është i telefonit të drejtorit të policisë së Fierit, Bert NushiOra 12:28 e natësDrejtori: Fredi,Fredi: Ai është b.q prokuror, të më thotë ai mua…Drejtori: Ku je, se nuk..Fredi: Dëgjo mua, atë që kam nisur…eeeDrejtori: Ku je në Fier apo jo,Fredi: Të kam q.. robt, atë që kam nisur nuk e kthej mbrapa, a ti thosha të kam q…motrën mu në p…Drejtori: Fredi, po më dëgjo, FrediiiFredi: Unë nuk di si më lini në rrugë mua, vari k muhabete, i ka marrë në dorë Gramozi këto punëDrejtori: Se jam në vendngjarje tani, ça do, më thuajFredi: Do më dërgosh njeri që të flasDrejtori: Jam në Fier kam një ngjarje, jam në BallshFredi: E mban mend ku me ke lënë herën e parë, më dërgo njeri për cerek ore,Drejtori: Ka mundësi të mos më kapë telefoni se jam në vendngjarjeFredi: E dëgjon, aty ku më le, e mban mendDrejtori: Po do të nis unë njeri me lekëFredi: Po e kape, e do troç, e kap, jam në mes të rrugës."

Publiée par Petrit Vasili sur Vendredi 22 mars 2019