“Çdo gjë mund të ndryshojë”, Presidenti Meta citon Angela Merkelin

229

Presidenti Ilir Meta ka ndarë një mesazh për ndjekësit në rrjetet sociale dhe ka cituar fjalët e kancelares gjermane, Angela Merkel.

Meta, duke cituar fjalët e Merkelit, thotë se “Çdo gjë, dhe nëse duket e gdhendur në gur dhe e pandryshueshme, në të vërtetë mund të ndryshojë”.

Postimi i plotë i Presidentit:

Siç u kujtoi Kancelarja Angela Merkel njohësve të mirë të historisë: “Çdo gjë, dhe nëse duket e gdhendur në gur dhe e pandryshueshme, në të vërtetë mund të ndryshojë”.🇦🇱🤝🇩🇪#PrayerBreakfast #Berlin