Besnik Mustafaj: Do protestoj kundra qeverisë, do jem me qytetarët

183
Ish-ministri i Jashtëm, një nga kritikët e Lulzim Bashës pohon se do të marrë pjesë në protestën e sotme. Megjithëse me qëndrime shpesh herë kritike ndaj vendimeve të kreut të PS-së, Besnik Mustafaj do i bashkohet kauzës së opozitës në protestën kundër qeverisë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në Neës24, Mustafaj tha se nuk do jetë në krah të Bashës por në turmë për të protestuar kundër metodës qeverisëse dhe arsyeve të tjera. “Unë vetë do shkoj në protestë. Unë besoj se dhe ju do protestoni nesër në kuptimin që ka 1000 arsye që shqiptarët të protestojnë nesër.