Berisha: Vrasjet mafioze trondisin vendin, qeveria bën sehir

273

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në rrjetet sociale se vrasjet mafioze janë duke tronditur Shqipërinë.

Berisha thotë se në 12 orë janë kryer 2 vrasje, njëra në Fier e tjetra në Mirditë, ndërsa shton se rendi është në duart e mafies.

Postimi i Sali Berishës:

Vrasjet mafioze jane ligji i narkoshtetit!

2 vrasje ne 12 ore!

Ne 12 ore, dy vrasje te stilit mafioz, njera ne Rreshen tjetra ne Fier, rendi ne duart e mafies.

Vrasesit u larguan ne drejtim te kafeneve.

Ministri i Brendshem po i ben dorezimin Ministrit te familjes Blendi …. kurse gjeneral Hashashi dhe Ardi Balilin po merren se bashku me 30 milion euro te tenderit per narkouniformat e narkoplicise. Rendi ne narkoshtetin e Edvin Mafise kontrollohet nga mafia. sb