Berisha uron Merkelin për fitoren e katërt. Ja çfarë shkruan

297
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në Facebook e cilëson ditë të madhe për Europën, fitoren e kancelares Angela Merkel në Gjermani.
STATUSI I PLOTE
Dite e madhe per Europen dhe qendren e saj te djathte, Angela Merkel zgjidhet per te katerten here Kancelare!
Te dashur miq, dje ne Republiken Federale te Gjermanise u zhvilluan zgjedhjet parlamentare, te cilat u fituan per te katerten here me radhe nga kancelarja Angela Merkel ne krye te CDU/CSU. Kjo eshte nje fitore historike per Gjermanine, Europen dhe qendren e djathte te saj.
Me kete rast te dashur miq, le ti urojme ne kancelares Angela Merkel, miqve tane te partive simotra CDU/CSU suksese te medha ne mandatin e ri! sb