Berisha: “Sot ishin 500 mijë në shesh, ku është fshehur Edi Rama”

167
Duke përsëritur mbështetjen për vendimin e madh të kryetarit Basha për të qëndruar në shesh deri në shporrjen e qeverisë, ish-kryeministri Berisha ka “zbuluar” edhe vendin se ku sipas tij është fshehur sot kryeministri Rama.
“Ai është fshehur në malet e Sharrit sot, atje është fshehur. Unë i them, hiqe maskën dhe largohu, ik, në koshin e plehrave të historisë”- tha ai. 
Sipas Berishës, me Ramën nuk ka zgjedhje. “E tha kryetari këtë i ka dhënë direktivat, por zgjedhje pa PD nuk ka”- theksoi Berisha.
Mbi 500 mijë shqiptarë në funeralin e Rivdekjes
Ish-kryeministri Sali Berisha është i pranishëm në protestën e organizuar nga opozita. Duke postuar foto në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se mbi 500 mijë shqiptarë i janë bashkuar protestës dhe duke e quajtur këtë si funeral të Rivdekjes.
Statusi i plotë i Berishës

Mbi 500 mije shqiptare ne funeralin e Rivdekjes!! sb