Berisha në FB: U arrestua edhe djali i Zotkajt, por u lirua

176
Pas arrestimit të vëllait të kryebashkiakut të majtë në Poliçan, pasi iu kap drogë në biznesin e tij, nuk mund të mungonte reagimi i Sali Berishës. Ish-kryeministri thotë se policia ka arrestuar edhe djalin e kryebashkiakut Adriatik Zotkaj, por e ka liruar. “Policia ishte njoftuar kohe me pare per aren e madhe te droges ne Poliçan. Ara e droges ishte, sipas qytetarit dixhital, molla e sherrit te madh midis Adriatik Zotkos dhe nje deputeti te PS. Ketu me poshte keni mesazhet e qytetareve dixhital:
1-I nderuar Z Berisha pershendetje,dua tju ve ne djeni se mbreme ne nji zone te policanit eshte zbuluar nj parcel e madhe me kanabis sativa po kjo nuk eshte cudi..cudi eshte se parcela ne fjale eshte e kr bashkise policanit Adriatik Zotka i cili po ben te pa munduren te mos dali ne media.Gjithashtu flitet se nje sherr i madhe ka shperthyer per aren e droges midis Adriatik Zotkos dhe nje deputeti me pushtet te PS,informacioni eshte shume I sake dhe ka dale per prishe pazaresh.res G.B “Ket informacion e kam nga njerez qe po meren me kete prb po fatkeqsisht po ndikohen nga lart edhe pse besoj qe njeri do ta publikoj..po pyetja eshte kujt do ti ngarkohet parcela valle??

Ky mesazh ka ardhe me 11/9/2015″

“Mirmbrema z.Sali,jam nje qytetare e policanit sot ne dark erdhen 20 persona te forcave speciale ata arrestuan vllain dhe djalin e kryetarit te ketij qyteti adriatik zotken. Mendoj se nese ju do ta ngrini zerin sado pak per kete ceshtje ne do shpetojm nga ky kriminel. Sepse kur po i arrestonin ai ju kthye oficerve duke ju then do marr kryeministrin ne telefon. Me respekte! A.T”, shkruan Berisha në FB.