Berisha flet për marrëveshjen: Kryekumbari Rama ‘dënoi’ Sajen me qëndrim në shtëpi

279
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës për Krimet e Rënda e cila caktoi ‘arrest shtëpie’ për ish-ministrin Saimir Tahiri.
Ish-lideri i PD-së në një status në “Facebook” ka ironizuar vendimin në fjalë, ndërsa shton se kjo ishte marrëveshja me Ramën dhe Tahirin.
“Kryegjykatesi Rama noterizon marrëveshjen me Tahirin!
Ne perputhje me marreveshjen e kryekumbar Rames me Saimir Trafikun, sot kryegjykates Rama e “denoi” Sajen me qendrim ne shtepine e tij po jo te miqve! Sb”, shkruan Berisha.