Berisha: Dita e parlamentit, “Enjta e zezë”

104
Ish-Kryeministri dhe deputeti i Kuvendit shqiptarë, Sali Berisha ka akuzuar Qeverinë e Edi Ramës për përfshirjen në afera korruptive. Berisha ka thënë se Rama dhe ministrat e tij janë të vetmit qeveritarë në botë që sulmojnë për të diskretituar parlamentin
“Ja ku eshte katandisur parlamenti!
Bojkot total nga qeveria Rama dhe ministrat e tij, kane tmerr nga aferat e tyre te pista korruptive qe opozita denoncon ne parlament.
Pervec braktisjes se parlamentit nga shumica, sot vetem 6 deputete te mazhorances ishin ne salle. Rama dhe papagajte e tij jane te vetmit qeveritare ne bote qe sulmojne per te diskretituar parlamentin, dhe diten e enjte, diten e parlamentit, e quajne e “entja e zeze”!!”, ka shkruar Berisha në Facebook.