Berisha denoncon skenarin: Ja çfarë po përgatit Rama për kuksianët

181
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një efektivi të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, që thotë se kanë marrë urdhër për të ‘marrë në qafë’ kuksianët e tjerë që janë në kërkim ‘me forma të kundërligjshme’. Sipas Berishës, Rama ka përgatitur një skenar terrorist ndaj ‘heronjve të Kukësit që i thyen turinjtë’. 

Statusi i Berishës: Edvin Kristaq Rama, i udhëhequr nga urrejtja e tij përgatit akte terrorizmi shtetëror ndaj qytetarëve të tij! Punonjësi i FNSH digjital denoncon: Skenarin terrorist, hakmarrës të Edvin Kristaq Ramës ndaj heronjve të Kukësit që i thyen turinjtë. Me këtë rast paralajmëroj Edvin Kristaq Hakmarrjen se do përgjigjet personalisht ndaj çdo akti të terrorizmit shtetëror ndaj banorëve guximtar të kokësit, Hasit, Tropojës! Lexoni mesazhin e tij. Sb “Përshëndetje Zoti Berisha. Jam një punonjës i 712 FNSH Tiranë. Dua t’ju bëj me dije se me urdhër nga lart, ne drejtori shefi FNSH Lorenc Shehu po përgatit skuadrën për të marrë në qafë kuksianët e tjerë që janë në kërkim me forma të kundërligjshme. Ju lutem publikoje se gjera të liga kanë në mend ky ushtar dhe servil i qeverisë që merr gjoba pre të punuar këtu. Bëjini thirrje Xhafës së krimit ta largojë sa më shpejt, ju lutem, se po marrim urdhra për të ushtruar dhunë në vëllezërit tanë, me respekt, anonim të lutem”