Basha – Ramës në hyrje të Kuvendit: Ik se kemi punë lart

141
Teksa ende nuk po arrihet nje marreveshje politike mes opozites dhe kryeministrit Rama. nje tjeter levizje nga kampi opozitar eshte menduar si efektive.
Agron Duka dhe Fatmir Mediu kane organizuar nje tryeze me Ramen dhe Bashen.
Kreu i PD Lulzim Basha ka mberritur ne Kuvend dhe pati nje komunikim te shkurter me mediat. Nderkohe qe fliste, mberrin dhe kryeministri Rama i cili i kerkoi Bashes te ngjiten ne ambientet e Kryesise se Kuvendit, por Basha i thote te vazhdoje se, “kemi pune lart”.