Basha mbledh krerët e degëve të PD, ja çfarë vendimi mori për protestën e opozitës

135
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një mbledhje ditën e sotme me kryetarët e degëve të PD nëpër rrethe për të diskutuar për zhvillimin e protestës.

Në mbledhje është vendosur që çdo ditë nëpër qytete, degët e PD të rretheve të dalin dhe të organizojnë protesta.

Pra, krahas protestës në Tiranë tek çadra para Kryeministrisë, protesta të zhvillohen çdo ditë nëpër qytete të tjera të vendit.