Basha: Iu bëjmë thirrje shqiptarëve të marrin në dorë parlamentin. Paqja sociale e rrezikuar

225
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur pas mbylljes së seancës dhe përjashtimit të tij nga Gramoz Ruci.
“Parlamenti shkel të drejtën për faljen e lirë. Nëse kjo e drejtë shkelet Rama dhe Ruci. Rama do që ti mbyllë gojën shqiptarëve. Parlamenti duhet të garantojë paqen sociale, pasi është e rrezikuar”- tha Basha.
Vijon…