Basha: Edi Rama ka vjedhur të gjitha zgjedhjet që ka organizuar

154

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një deklaratë të jashtëzakoshme për media, ka folur për përgjimet e publikuara nga Bild.

Në fjalën e tij Basha tha se, Edi Rama është  njeriu që ka vjedhur të gjitha zgjedhjet që ka organizuar.

‘Në Shqipëri janë vjedhur të gjitha zgjedhjet që ka organizuar Edi Rama. Ky është përfundimi që del nga përgjimet e Bild.

Këto përgjime na kanë dëshmuar në detaje, skemën përmasat dhe metodat e kësaj vjedhje.

Prej tyre mësuam se kupola kriminale e Rilindjes nuk ka bërë dallime se çfarë njerëzish janë. Ata kanë bashkëpunuar me trafikantë droge, njerëzish, vajzash, vrasës.

Ata kanë blerë vota me para në dorë. Kanë dhunuar dhe kanë penguar nga votimi ata që votojnë kundër.

Kanë ndëshkuar ata që nuk janë bindur’, tha gjatë fjalës së tij, Lulzim Basha.